En İyi Blog Siteleri

Her blog yazarının iki özelliği vardır. Hem yazarlar hem de okurlar. Benim de hayranlıkla takip ettiğim bazı blog sayfaları var. Uzun zamandır oluşturmak istediğim en iyi blog sitelerini siz okurlarımla paylaşmak istiyordum ancak sürekli öteleyip duruyordum.

Bu sayfayı iki sebepten hazırlama ihtiyacı duydum.

  1. Teknokoliker sitesinin gelişiminde önemli yere sahip olan kişilere küçük bir teşekkür etmek.
  2. Yayın hayatından beri sitemi takip eden okurlarıma Türkçe web kütüphanesinin gelişimi için içerik sunan değerli başka blog sitelerini tanıtmak.
en iyi bloglar listem

Bu sayfada sitemin konusu ile ilgili olan ve benimde sürekli takip etmeye çalıştığım teknoloji ve elektronik konularında yazı yazan en iyi blog sitelerini tanıtacağım.

Bu blog sitelerine geçmeden önce benim için çok değerli 3 siteye ve sahiplerine de teşekkür etmek istiyorum.

En Özel Bloglar

bloghocam.blogspot.comSerdar Kara
Daha iyi bloglar sloganı ile ücretsiz blog servisi blogger.com ile harika bir blog sayfası oluşturduktan sonra desteği ve içerikleri ile pek çok insana yardımcı olmuştur. Teknokoliker’i Blogger ile ilk kurduğum yıllarda kendisinden sürekli yardım isterdim ve sürekli cevap verirdi. İçerikleri halen bir çok blogcuya yardım etmekte.

wpmavi.comBurak Oran
Karşılaştığım içerikleri ile WordPress ile tanışmama vesile olmuştur. Daha sonra ise WordPress’e geçiş yapmam ile birlikte sitemi oluştururken WordPress ve SEO konularında ki tavsiyeleri ile sitemi güçlendirmeyi başardım. Kendisine Türkiye WordPress rehberi demekte ve Türkiye’nin en iyi blog sitelerinden birdir.

guzel.net.trCihan Nimsi
WordPress’e geçiş yapmaya karar verdiğim de forumlarda adını gördüğüm ve övgüyle bahsedilen Güzel Hosting ile çalışma fırsatı buldum. Bu zorlu süreçte hiç bilmediğim bir işe kalkıştım. Cihan bey bir müşterisi gibi değil de sanki bir arkadaş gibi ilgilendi. Yeri geldi benim yapmam gereken işleri bile halletti. 2012’den beri teknokoliker.com Guzel Hosting tarafından barındırılıyor. Kampanya ve internet hizmetleri hakkında paylaşım yaptıkları blog sitesini de takip etmenizi tavsiye ederim.

En İyi Elektronik Blogları

320volt.com
Eğer bana elektronik blog sitelerinin üstadı kimdir diye soru sorulsa, hiç düşünmeden kesinlikle 320volt.com derim. 2006 yılından beri yayın hayatında olan bu siteyi lise yıllarımdan beri takip ediyorum. Eğer elektronik alanında bir ihtiyacınız varsa önce buraya bakmalısınz.

elektrologs.com
Son zamanlarda takip etmeye başladığım blog sitelerinden biri. Takip ediyorum çünkü PIC, Arduino ve programlama konularında güzel paylaşımlarda bulunuyor. Ayrıca youtube kanalında kaliteli video içerikleri olan nadir elektronik sitelerinden.

blogkod.com
Bilişim öğretmenlerinin neden bir blog sayfasının olmadığını hiç anlamıyorum. Fakat bir bilgisayar öğretmeninin blog sitesi olacaksa işte böyle bir bloga sahip olmalı. Özellikle öğrenciler için güzel içeriklere sahip.

mekatronikmuhendisligi.com
Mekatronik bölümünden mezun bir kişi olarak mekatronik mühendisliği üzerine takip ettiğim bir blog sebebi ise 2010 yılında kurulan Türkiye’nin En Büyük Mekatronik Platformu olmasıdır.

mekatronik.net
2019 yılında yayına alınmış olsa da kaliteli içeriklere sahip güncel bir site. Elektronik ve robotik konularında içeriklerini incelemenizi tavsiye ederim.

En İyi Teknoloji Blogları

teakolik.comHamza Şamlıoğlu
Günlük 30 – 40 su bardağı kadar çay içen birini düşünün ve onun teknoloji üzerine bir blog kurduğunu işte teakolik ismi buradan geliyor. En az çay kadar teknoloji tutkunu bir kişinin kişisel blog sitesidir. Aylık 500 bin insan site içeriğine erişmektedir.

khosann.comKozan Demircan
Profesyonel çevirmen ve dergicilik sektöründen gelen Kozan Demircan tarafından yönetilen bu blogda yapay zeka,kuantum fiziği, astrofizik, astronomi, biyoteknoloji, askeri teknoloji, mobil dünya, bilişim sektörü gibi popüler bilim dallarında özgün ve kaliteli içerikler bulunmakta.

aorhan.comAhmet Orhan
1 Aralık 2009’da yayına başladı. Teknoloji, internet ve wordpress gibi konularda kaliteli içerik oluşturulan bir teknoloji blogu. Güncel teknolojiyi farklı bakış açısıyla sunarak ziyaretçilerine teknoloji haberleri vermeye devam etmekte ve ciddi bir takipçi sayısına sahip.

teknomani.comFırat Tarman
Elektrik-Elektronik mühendisi olarak teknoloji, bilgisayar gibi konularda paylaşımlarda bulunan bir blog sitesi.

teknojest.comPoyraz
Yazarlığa tutkun bir blog yazarı arkadaş olan Poyraz tarafından oluşturulmuş bir kişisel teknoloji blogudur. İnternet, teknoloji ve özellikle Microsoft ürünleri hakkında kaliteli içeriklere sahip ender bir blog.

İşte benim en iyi blog siteleri listem. Düzenli bir şekilde takip etmeye çalışıyorum. Bu siteleri E-posta, yada sosyal ağlar ile takip etmenizi tavsiye ederim.