Youtube Altyazı Çevirisi ile Geniş Kitlelere Nasıl Ulaşılır?

İnternet kullanımının gittikçe yaygınlaşmasıyla Youtube gibi video paylaşım platformları insanların günlük hayatlarında vazgeçilmez bir eğlence kaynağı haline gelmiştir. Günlük 30 milyonu aşkın aktif kullanıcısı ve 1 günde 5 milyar izlenme ortalamasıyla Youtube, markaların ve kişilerin ürünlerini veya hizmetlerini pazarlamak ya da video aracılığıyla para kazanmak gibi amaçlarla bir numaralı platform haline gelmiştir. Öyle ki, artık video pazarlama (video marketing) adında bir çalışma alanı bile ortaya çıkmıştır. Fakat elbette, Youtube’da dünyanın her köşesinden insana dil sınırlarını aşarak ulaşabilmek için bir profesyonel Youtube altyazı çeviri hizmeti gerekmektedir. 

Kaliteli bir video içerik yerelleştirmesi ile izleyici kitlenizi büyük oranda genişleterek Youtube üzerinden elde ettiğiniz geliri artırabilir, markanızın dünya çapında güvenilir ve ilgi çekici bir marka haline gelmesini sağlayabilirsiniz. 

youtube-altyazı-cevirici

Youtube Altyazı Çeviri Hizmeti Nasıl İşler?

Hepimiz Youtube’da ilgimizi çeken konularda video ararken aynı sıkıntıyı yaşamışızdır. Özellikle de çok bilinmeyen konularda araştırma yaparken bulduğumuz videonun anlamadığımız bir dilde çekildiğini görür ve kısa zamanda ilgimizi kaybederek izlemeyi bırakırız. Otomatik altyazılar yanlış çevirilerle ve anlamsız cümlelerle dolu olduğundan ilgimizi çekmeye yeterli değildir. Ya da bir içerik üreticisi olarak içeriğimizi Youtube’a yükleyerek daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflerken olduğumuz yerden ilerleyemediğimizi fark ederiz.

Youtube altyazı çevirisi, dünyanın her köşesinden insanın içeriklere ulaşabilmesini sağlayarak kişilere ve markalara küreselleşme imkânı tanır. Bireysel bir içerik üreticisiyseniz Youtube İngilizce altyazı hizmeti alarak bile büyük bir kesimin ilgisini çekmeye başlayabilirsiniz. Farklı kültürlere ürününüzü veya hizmetinizi tanıtan videolarınız için her dilde Youtube altyazı hizmeti sağlayan bir profesyonel çeviri bürosu ile anlaşabilir, farklı kültürlere hitap edecek şekilde videolarınıza altyazı ekleyebilirsiniz.

Youtube Altyazı Çeviri Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İster markanızı dünya çapında tanıtmayı hedefleyin ister kişisel kanalınıza dünyanın her bir yanından takipçi kazanmak isteyin, Youtube dil çeviri hizmeti alacağınız şirketi seçerken çok dikkatli davranmanız gerekmektedir. Altyazı çevirisi karakter ve süre kısıtlamasına tabi bir çeviri alanı olduğu için öncelikle birlikte çalışacağınız çeviri bürosunun profesyonel bir altyazı çevirmen kadrosu olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde Google tarafından çevrilmiş altyazılardan farkı kalmayacağından farklı kitlelere ulaşmak oldukça zor olacaktır. 

Youtube altyazı ekleme hizmeti için en elzem unsur, altyazıların videoyu saniyesi saniyesine takip etmesi, yani senkronizasyonun kusursuz olmasıdır. Geç veya fazla erken gelen altyazılar izleyici kitlenizin dikkatini dağıtacağından videonuzun ilgi çekici görülmemesiyle ve dolayısıyla da takipçi kaybetmenizle sonuçlanacaktır. Benzer bir şekilde özellikle de markaların ürün tanıtım videolarında yanlış veya eksik çeviri hem ürününüzün itibarını düşürecek hem de hedef kitlede oluşturmak istediğiniz güvenilirliği zedeleyecektir. 

Özetlemek gerekirse, Youtube altyazı çevirisi kanalınızı dünya çapında hit alan büyük bir kanala çevirme potansiyeline sahipken aynı zamanda da kötü bir altyazı hizmeti Youtuber olarak hayatınızı zedeleyebilir veya markanızın itibarına büyük ölçüde zarar verebilir. Peki bunu önlemek için ne yapılabilir? Cevabı basit, altyazı çevirisi konusunda uzman, Youtube altyazısı çevirisi sunan bir profesyonel çeviri bürosuyla anlaşmak. Bu konuda Protranslate Profesyonel Çeviri Hizmetleri’ni önerebilirim. Bahsettiğimiz güvenilirlik, uzman kadro gibi gerekliliklerin yanı sıra hızlı ve uygun fiyatlı çevirileri ile Youtube videolarını dünya çapına taşımak isteyen arkadaşlara büyük bir yararı olacağını düşünüyorum. 

Kapanışı bir ipucu ile yapalım: Türkçe videolar çekiyorsanız ve amacınız yurtdışına açılmaksa ilk tercihleriniz İngilizce, Almanca, İspanyolca gibi konuşan sayısı fazla dünya dilleri olabilir. Fakat bunun yanı sıra çektiğiniz videonun veya tanıttığınız ürünün popüler olabileceği niş kitlelere de hitap etmeyi düşünebilirsiniz.

Yorumlar (3)

  1. Enes Talha UÇAR Aralık 15, 2020
  2. Ali Sütcü Şubat 27, 2021
  3. WebKenti Mart 1, 2021

Yorumlarınızı Bekliyorum...