SABİT SÜRÜCÜ VE VERİ KURTARMA

Bir sistem arızasından sonra sabit diskteki verileri kurtarmak artık herkes için kolayca mümkün hale geldi. Bozuk sabit sürücüdeki verileri kurtarmak için artık bilgisayar teknisyeni olmanız gerekmiyor, size gereken tek şey doğru yazılım araçlarını kullanmak.

Modern bilgisayarların bazı bölümleri inanılmaz derecede güvenilirdirler ancak yine de çeşitli nedenlerden dolayı bazı kayıplar meydana gelmektedir. Hızdan, dolayısıyla da aşırı ısınmadan dolayı bazen veri bozulmalarına ve dosya kayıplarına maruz kalmaktayız. Keza elektrik
kesintileri, ülkemizin bir gerçeği olarak her zaman karşımıza çıkmakta, veri bozulmalarına ve sistem arızalarına öncülük etmektedir. Son olarak bir çok kötü amaçlı yazılımlar ve yazılımsal hatalarda verilerimizi kaybetmemize katkıda bulunur.

Peki sabit diskimizi veri bozulmalarına karşı koruyabilir miyiz? Cevabı evettir. Bir noktaya kadar sabit disklerimizi korumak mümkündür. Isınma, aslında sorunlarımızın en küçüğüdür. Bu sorundan azıcık işi bilen biri bile kolayca kurtulabilir. Isınmanın başlıca nedeni tozlu bir fan ve düşük kalite soğutucudur. Bilgisayarınızın fanını temiz tuttuğunuz ve kaliteli bir soğutucu kullandığınız sürece bu sorunu rahatlıkla aşabilirsiniz.
Elektrik kesinlerinin maruz bıraktığı sorunları çözmek için harici bir pil veya ups sistemi satın alabilirsiniz. Bu sorununuzu tamamen çözecektir.

İyi bir antivirüs, zamanında sistem güncellemeleri ve sıkı güvenlik politikaları sizi bir çok virüs ve zararlı yazılımlardan koruyabilir.

Peki diğer yazılımlar için ne yapmamız gerekecek? Herhangi bir ürün, dahili bir hata nedeniyle çökebilir, bu gerçekleştiği zaman da ürünün kullandığı dosyalar verilerin bozulmasına yol açar. Windows’un kendisi tamamen hatasız değildir ve kendisi de çökmelere neden olabilir. Verilerinizin olması gerektiği kadar güvende olmadığını buradan anlayabilirsiniz.

sabit surucu kurtarma1

Windows ve üçüncü parti yazılımlarda hatalar hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Düzenli veri yedeklemesi yapmak çoğu insan tarafından nadiren yapılsa da, yapılabilecek tek önlemdir. Bir çökme meydana geldiğinde, verilerinizi kurtarmak için yapabileceğiniz tek şey sabit sürücü kurtarma işlemidir.

Sabit sürücüden veri kurtarma, Windows dosya sistemleri, sabit sürücü. Vb gibi çok sayıda yazılımsal ve donanımsal bilgi sahibi olmayı gerektirir. Veri kurtarma araçları piyasada yaygın olarak bulunur. Sabit disk veri kurtarma için doğru aracı seçmek sizin için zor olabilir.

sabit surucu kurtarma2

Disk kurtarma ürünlerini pazarlayan çok sayıda şirket vardır. Easeus, sizlere en iyi sabit disk ve veri kurtarma hizmetini sunan bir disk ve veri kurtarma programıdır. Durumunuza ve tam olarak neye ihtiyaç duyduğunuza veya neyi kurtarmak istediğinize bağlı olarak ihtiyaçlarınızı
kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Sabit disk sürücünüz bozuksa veya tamamen erişilemiyorsa Easeus sizin için dosyalarınızı kurtarır.

Easeus’u aşağıdaki bağlantıdan kolaylıkla indirebilir ve verilerinizi kurtarmaya başlayabilirsiniz.

https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

Bir Cevap

  1. sosyal medya bayilik paneli Mayıs 1, 2019

Yorumlarınızı Bekliyorum...