Elektrik Faturasını Ödemenin Kolay Yolu

Geçmiş yıllarda katıldığım bir seminerde bilişim alanında tanınmış bir iş adamı ile tanışma fırsatı bulmuştum. Bu kişi seminer içerisinde ve sonrasında yaptığımız konuşmalarda ısrarla bir husustan bahsediyordu. Sürekli şu cümleyi kuruyordu;

İnsanların hayatını kolaylaştıracak şeylere yönelin. Çünkü artık insanlar eskisinden daha yoğun ve bu durum zaman kısıtlığına sebep oluyor. Bundan dolayı insanlar, hayatlarını kolaylaştıracak ürünlere ihtiyaç duymakta ve bu ürünlere yönelmektedir.

Şuan durup düşündüğümde bu kişinin söylediklerinin ne kadar doğru tespit olduğunu görüyorum. Bunun elektrik faturası ödeme ile ne alakası var diye soruyor olabilirsiniz. İşte bu yazıda elektrik faturasını ödemenin en kolay yolunu açıklayacağım. Ben çoğunlukla bu kanalı kullanıyorum. Peki elektrik faturasını ödeyebileceğimiz bu kanal neresi ve niçin faturamızı bu şekilde ödemeliyim diyorsanız yazının devamında bunu açıklayacağım.

fatura odeme hizli

EnerjiSA, bazen yemek yemeyi bile unuttuğumuz gündelik hayatın yoğunluğunda ödenme zamanı gelmiş elektrik faturamızı en pratik ve ucuz yoldan ödeye bilmemiz için web sayfasını online işlemlere açtı.

EnerjiSA web sitesinde online işlemler kısmından bir kaç adım ile elektrik faturanızın borcunu ödeyebiliriz. Bu sayede hem bir yere gitme zahmetinde bulunmazsınız hem de başka ücret ödemeden faturanızı zamanında ödeye bilirsiniz.

İnternet alışverişine açık kredi kartı yada banka kartınızla 500 TL ye kadar olan faturalarınızı bu kanalla ödeyebilirsiniz.

Peki Niye Fatıranızı EnerjiSA ile ödemelisiniz?

Yukarıda belirttiğim gibi başka hiçbir aracıya komisyon vermek zorunda kalmadığınız gibi vezneye yada bankaya gitmek için yol kat etmek hatta yol parası vermek zorunda da kalmazsınız.

Ben kredi kartımla otomatik ödeme yapıyorum diyorsanız şu hususu hatırlatmak isterim. Kredi kartı ile direk elektrik faturanızı ödediğiniz durumda bankalar ekstra borcu ödenen güne kadar faturanıza faiz ekler. Bu husus bankalar tarafından pek dillendirilmese de faturanızı daha pahalı ödemek durumunda kaldığınızı belirtmek isterim.

Ödemenizi EnerjiSA internet sitesi üzerinden yaptığınızda bankalar yaptığı anlaşma gereği sizden fatura borcunuz dışında başka bir ücret yada faiz almaz.

Elektrik faturası ödeme, EnerjiSA’nın online işlemler web uygulaması ile işte bu kadar basit, sade ve tasarrufludur. Yoğun çalışan biri olarak EnerjiSA online işlemlere başladığını duyduğum günden beri elektrik faturalarımı bu kanal aracılığı ile ödüyorum.

Yorumlarınızı Bekliyorum...