Akıllı Saat Pazarı ve Casio

Saat sektörünün en ileri gelen markası olan Casio saat Türkiye’de en çok tercih edilen saat modellerini üretmeye devam ediyor. Son dönemlerin teknoloji ve saat sektörünün ortak paydası olmayı başaran ürünü akıllı kol saatleri özellikle Casio adı altında piyasaya sunulduğundan beri insanlar için farklı bir anlam ifade ediyor. Giyilebilir teknoloji ürünleri özellikle 2 yıl içerisinden bir hayli arttı. Bunun en büyük nedenlerinden biri sanılanın aksine insanların ihtiyaçları gereği değil aslında dünya devi markaların birbirleri ile olan rekabetleri sonucu böyle bir artış söz konusu olmaktadır. Tabi bu ürünlerde artış olması en çok yine insanlara ve teknoloji sevenlerin işine geliyor. Casio akıllı saatler henüz 2012 yılında iken meraklıları ile buluşmuştu. Zamanla çeşitli gelişmeler ve yenilikler yapılmıştı. Ancak Sony, Qualcomm, Samsung gibi markaların henüz yeni ürettiği akıllı saatler özellik olarak Casio’dan bir adım daha önce olmayı başardılar.

Söz konusu giyilebilir teknoloji olduğu için sektörün dışındaki firmalardan da çeşitli ataklar yapılıyor. Örneğin; Nissan markası otomobil pazarının en dikkat çeken ve tercih edilen firması olmasına karşın geçtiğimiz günler yapılan bir fuar ile birlikte akıllı saatlerini piyasaya sunacaklarının haberini verdi. Durum teknoloji ve kol saat olduğunda ise Casio’nun daha ne kadar sessiz kalabileceği ise gerçekten merak konusu oluyor. Casio saat dünyasının en yenilikçi ve uygun fiyatlar dahilinde satış yapan firmasıdır. Söz konusu giyilebilir teknoloji olarak adlandırılıyor olsa dahi aslında yine de kol saati üretiliyor. Ancak üretilen kol saatleri geçmiş zamandaki alışılmış kol saatlerinden biraz farklı olarak daha işlevsel özellikleri ve fonksiyonları bulunuyor. Örneğin; Nissan’ın piyasaya sunacağı saat modellerinin arabalara ait yol ve sürüş bilgisi vereceği söyleniyor. Bu diğer kol saatlerinde olmayan veya sonradan eklenebilecek bir özellik olarak kabul edilebilir.

Casio akıllı kol saatleri ise yenilikçi anlayışını yeni modelleri ile birlikte saat severlerin tekrar hizmetine sunacak gibi görünüyor. Zamanın her zaman ilerisinde olmayı kurulduğu ilk günden bu yana başarabilen Casio, dijital saat modellerinin yanı sıra F91-W modelleri ile saat sektörünün kol saat modelleri arasında efsane modelini de üretmeyi başarmıştır. Akıllı saatlerin revaçta olduğu gözle görülür bir şekilde ortada. Durum böyle olunca Casio gibi kaliteli markaların satış rakamlarında başarıya ulaşması bir hayli kolay oluyor. Küçük çaplı firmaların ürettiği modellerde yeterli özellik ve beklentileri karşılayamaması dünya devi markaların işine gelerek kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar. Teknoloji dünyasında akıllı saat pazarına yatırımların farklı markalar tarafından yapılacağı da söyleniyor.

Yorumlarınızı Bekliyorum...