Teknokoliker 2013’e Hazır Peki Ya Siz…

Bir seneyi daha bitirip yeni bir yıla girmeye hazırlanırken yapmamız gereken en doğru şeylerden biri de sanırım sonuna geldiğimiz 2012 yılının analizini yaptıktan sonra yeni yıla ait planlamalar yapmaktır. Bu söylediğim sözleri kendi üzerimde uyguladığım gibi Teknokoliker üzerinde de uygulamaya karar verdim.

Yukarıdaki ifadelerimden de anlaşılacağı üzerine bu yazıda ilk önce Teknokoliker’in bir yıllık periyottaki durumunu inceleyeceğim. Sonrasında ise yeni bir yıl olan 2013 hakkındaki hedefleri belirleyeceğim.
yeni yıl , mutlu yıllar , 2013 , happy new year , yılbaşı için facebook kapak fotoğrafı
1. 2012 yılı teknokoliker.com analizi
Teknokoliker deki ilk yazımı 21 Ekim 2011 de yazmıştım. Bu yılın sona ermesi ile birlikte, Teknokoliker ilk defa tam bir yılı devirmiş olacak. Bu süreçte yaşananları ise aşağıda kısaca açıklayayım.

  • Geçen bu süre zarfında 127 farklı yazı yazdım.
  • İlk yazdığım yazıların çoğu kalitesiz olduğu için, yeni makaleler hazırlarken aynı zamanda bu kalitesiz makalelerini de güncelledim.
  • Sürekli olarak tasarım çalışmaları yaptım. Sitenin sadece yazı olarak değil görsel olarak ta kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar yaptım.
  • Seo ayarları üzerinde özellikle kasım ayından sonra önemli çalışmalar yaptım.
  • Sosyal medya ve diğer pek çok yöntemleri kullanarak Teknokoliker’i tanıtmaya çalıştım.

Son olarak ise, Öz eleştiri yaparak şunu söylemeliyim ki;
2012 başında yaptığım planların hiç birini başaramadığımı fark ettim. Yılın sonunda ne  ulaşmak istediğim içerik sayısına ne de ulaşmak istediğim aktif ziyaretçi sayısına ulaşamadım.

2013 yılı için teknokoliker.com hedefleri
Yazıları artırmayı planlıyorum. Fakat bu yazılar gelişi güzel olarak hazırlanmayacak. Ziyaretçilere yönelik analizler yapılarak kaliteli içerikler sunulacak.
2013 ile Eski yazıları bir köşeye atmayacağımı bilmenizi isterim. Analizler yaparak bu yazı kaliteli bir içerik oldu diyene kadar eski yazılar sürekli güncellenecek.
Şuan ki tasarım ile 2013’e yepyeni bir tasarım ile giriş yapmış olsak ta henüz tasarım çalışmalarım bitmedi.
Seo, 2013 yılı için en büyük çalışma alanım olacak. Bu konu da tavizler vermeden hazırladığım kaliteli yazıları hak ettiği üst sıralara taşıyacağım.
Sosyal medya da çok daha faklı ve aktif bir Teknokoliker göreceksiniz.

Yaptığım hedefler sonrasında ise son olarak şunları söylemek istiyorum.
2012 deki başarısızlığımın en büyük sebebi 2012’de ki tüm çalışmalarımı tek başıma yapmamdır. Bundan dolayı 2013 yılında Teknokoliker’i daha iyi yerlere getirebilmek için tüm herkes den yardım alarak çalışmalara devam edeceğim.

Bu süreçte sizlerden ricam ise; yayınladığım yazıları sosyal medyada paylaşarak bu süreçte aktif rol almanız. Çünkü iletişim veya yorum kısımlarından aldığım geri dönütler ile anladım ki yapılan bu çalışmaların hiç biri boş değil. Teknokoliker deki yazıların daha fazla kitleye ulaşması için yapacağınız bu işlem gerçekten de oldukça önemli.

Bu yazıyı okuyan tüm herkese 2013 yılında başarı, sağlık ve mutluluk dolu bir yıl diliyorum.

Sadık BOZKURT – Teknokoliker.com Kurucusu ve Yazarı

Yorumlar (6)

  1. Anonymous Aralık 31, 2012
  2. Hakan Ocak 5, 2013
  3. Anonymous Ocak 7, 2013
  4. Anonymous Ocak 7, 2013

Yorumlarınızı Bekliyorum...