DWH Türkiye Ekibi Veriden Geleceğe Etkinliği

Türkiye de bilişim alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından gönüllü olarak kurulmuş olan datawarehouse.gen.tr sitesi yöneticileri ülkemizdeki üniversiteleri dolaşarak öğrencilere hem bilişim konusunda eğitimler veriyor hem de öğrencilerin bilişim sektörüne adapte olması için tecrübelerini öğrencilere aktarıyorlar. Benimde yakından tanıdığım Datawarehouse gönüllüleri Cumartesi günü 2. etkinliklerini gerçekleştirmek için Isparta da Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri ile buluşacak. Etkinlik 1 Aralık Cumartesi günü saat 11’de başlayacak ve saat 17’ye kadar devam edecek.

Yapılacak olan bu etkilikte bilişim sektörüne ilişkin şu konular hakkında eğitimler verilecek.

1. Bilişim Benim İşim
Ali Yıldız hocamız bize bu sunumda bilişim sektörü ve bu sektörün geleceği hakkında bir birinden önemli bilgiler verecek.

2. Oracle & Pl-Sql
Samet Arslan hocamız ise bilişim sektöründe veri yönetiminde pek çok şirketin kullandığı Oracle programını anlatacak.

3. Veri Ambarı Sistemleri & Özellikleri
Yusuf Arslan hocamız veri ambarları (Datawarehouse) hakkındaki tecrübelerini biz öğrenci arkadaşlara anlatacak.

4.İş Zekası & Veri Madenciliği
Son olarak ise Mustafa Aksoy hocamız bizlere iş zekası ve veri madenciliği konularını anlatacak.

Ayrıca bu eğitimlerin yanı sıra öğrenciler tarafından bilişim sektörüne ait merak edilen konular hakkında hocalarımıza sorular sorarak bilişim sektörüne ait merak ettikleri soruların cevaplarını bulabilecekler.

Eğer sizlerde bu gönüllü insanların tecrübelerinden yararlanmak isterseniz bu harika etkinliğe katılmanızı tavsiye ederim. Ayrıca bu etkinliğin ne kadar verimli ve kaliteli olduğunu anlamak isterseniz ilk etkinlik sonrası Fırat Üniversitesi öğrencisi Barış Arıburnu tarafından yazılan Veriden Geleceğe – Data warehouse adlı yazısını okumanızı tavsiye ederim.

1 Aralık Cumartesi günü saat 11’de Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi konferans salonunda görüşmek ümidiyle…

Yorumlarınızı Bekliyorum...