Hafta Sonu Ne Yapsak? Diyenlere!

Hafta sonu ne yapılır, hafta sonu ne yapsak gibi sorusu olanlar ve evde hafta sonu tatili geçirmek isteyenler bu yazıyı kesinlikle sonuna kadar okumalısınız. Yazının başlığı konu ile alakasız gelebilir fakat bence alakalı.

Geçen hafta sonu İnternet de boş boş dolaşırken haberini okuduğum angry birds (öfkeli kuşlar) oyunu merakımı çekti ve bende oynamaya karar verdim. Oldukça zevkli bir oyun ve bu oyunu oynamak için o kadar çok alternatif var ki insan nerede oynayacağına şaşırıyor. Şimdi birazda bu oyundan bahsedelim.

Kısaca Angry Birds Tarihçesi

Oyun yaklaşık 2,5 yıl önce Rovio şirketi tarafından cep telefonları için yapılmış fakat şu an windows 8 oyunları arasına bile girmiş durumda. Hal böyle olunca bu kuşların hafta sonu eğlencesi olması normal bir şey.

Angry Birds Oyun Senaryosu

Oyunun senaryosu ise şu şekilde normal hayatını yaşayan kuşların hayatına her zaman bir çomak sokan domuzların yaptığı hareketler sevimli kuşları öfkelendirip angry birds (yani öfkeli kuşlar) şekline sokması ile başlıyor. Yumurtası çalınan kuşların domuzlardan intikam alma vakti gelmiştir.

Angry Birds Nasıl Oynanır?

angry birds ekranı

Kafanıza takmanız gereken en son şey bu olsa gerek! Çünkü bu oyunu oynamak oldukça kolay mouse yardımıyla oynanan oyundaki asıl sorun domuzları elinizdeki kuşlarla yok etmeyi başarmak. Bu adımda kuşları farenin sol tuşuyla yolladıktan sonra havada uçarken tekrar sol tuşa basarak kuşların özel yeteneklerini kullanarak domuzları yok edin. Ama bu işlem sırasında resimde de görüldüğü gibi sizi zorlu bölümler bekliyor. İşi başarmak sizin ellerinizde!!

Angry Birds Nerede Oynanır?

Bu öfkeli kuşları nerede oynayacağınızı dert etmeyin. Çünkü bu kuşlar her yerde. Bu kuşları oynamak için oldukça çok seçenek var. Aşağıda bunlardan bazılarını bulabilirsiniz.

Facebook’ta  oynayabilirsiniz. İşte adres: http://apps.facebook.com/angrybirds/
Google Crome da oynayabilirsiniz. İşte adres: http://chrome.angrybirds.com/
Google Plus ile angry birds oynamak isteyenler. İşte adres: https://plus.google.com/u/0/games/play/971508122032

Angry Birds Versiyonları

Oyunun oldukça çok versiyonu var. İşte bunlardan bazıları;
Poached Eggs, Mighty Hoax, Danger Above, The Big Setup, Ham ‘Em High, Mine And Dine, Seasons, Trick Or Treat (Hallowen), Season’s Greedings (Christmas), Go Green, Get Lucky (St. Patrick’s Day), Easter Eggs (Easter), Summer Pignic, Rio, Smugglers’ Den, Jungle Escape, Beach Volley, Carnival Upheaval
bölümlerin isimlerinden de anlaşılacağı üzere oldukça sosyal olan öfkeli kuşlar son olarak ise angry birds space versiyonu ile uzay yoluna düşmüş bulunmaktalar.

Angry Birds Hakkında Biraz Daha

Bu kuşlar hayatımızın her yerine girmeyi başarmış durumdalar öfkeli kuşlar çantamızdan tişörtümüze kadar her tarafımızı çevirmiş bulunuyorlar. Ben kendim en kısa zamanda bu sevimli ve bir o kadar talihsiz kuşlardan kendime bir tane edineceğim. Sizlerde bu öfkeli kuşların domuzlardan intikam almasına neden yardım etmiyorsunuz? Bu kuşlarla çok eğleneceksiniz. Online ürünleri incelemek isteyenler ise http://shop.angrybirds.com/eu/ bu adresten ürünleri inceleyebilirler.

Angry Birds hakkında yorumlarınızı bekliyorum….

Yorumlar (2)

  1. Anonymous Eylül 5, 2012
  2. sadık bozkurt Eylül 6, 2012

Yorumlarınızı Bekliyorum...