Adobe Photoshop ile Online Resim Düzenleme-1

Elimizin altında her zaman mükemmel bir bilgisayar olmaya biliyor. Yani istediğimiz programlar olmayabilir. Mesela bilgisayarınız da resim düzenlemek için bir program olmayabilir. Böyle bir durumda bilgisayarı etkin kullana bilen biri hemen internetten online resim düzenleme yapabileceği bir site araştırır. Eğer sizinde böyle bir derdiniz varsa bu düzenlemeyi neden en iyi bir firmadan yabi Adobe firmasından faydalanmıyorsunuz.

Sizlere bugün Adobe Photoshop‘un online resim veya fotoğraf düzenleme sitesinden bahsedeceğim. Bu online  resim düzenleme editöründen faydalanmak için yapmanız gereken tek şey http://www.photoshop.com/ sitesine üye olmak. Site henüz sadece ingilizce dilinde fakat editörü gerçekten de harika.
Şimdi üye olmak için aşağıdaki adımları izleyin.
1. Sitenin sağ üst köşesindeki create account seğmesine tıklayın.
2. Bu adımda ise bir e-posta adresi ve profiliniz için bir şifre belirlemelisiniz. Retype password kısmında ise mevcut şifrenizi tekrar edin. son olarak ise üyelik işleminin devam ettirmek için Next düğmesine tıklayın.
adobephotoshop 3 2 1 1
3. Gelen ekranda ise sırayla adınızı, soyadınızı ve doğum tarihinizi giriniz. ve tekrar Next tuşuna basarak işleme devam edin.

adobephotoshop 31 2 1 2 1 1 1

4. Sıradaki kısımda ise kullanıcı adınızı ve ülkenizi seçeceksiniz. Tekrar Next tuşuna basarak bir sonraki adıma geçebiliriz.

adobephotoshop 32 2 1 1 15. Bu kısımda ise photoshop sitesinin çeşitli kurallarını ve politikalarını görüyorsunuz. Bunları işaretlemeniz lazım. Eğer işaretlemeden okumak isterseniz. Mavi linklere tıklayarak okuyabilirsiniz.

adobephotoshop 33 2 1 1 1

6. Bu adımla üyelikte son adıma ulaşmış bulunuyoruz. Aşağıdaki resimdeki İngilizce metinde ise sizden son olarak e-posta adresinize gelen mail deki ilgili linke tıklamanız isteniyor.
adobephotoshop 34 1 17. E-posta adresiniz deki linke tıkladığınız zaman üyelik işlemi tamamlanmıştır. http://www.photoshop.com/ sitesinden Sign In kısmına tıklayarak editörü kullanabilirsiniz.
Bu yazıya burada son veriyorum. Bu yazımda http://www.photoshop.com/ sitesi İngilizce olduğu için üyelik işlemlerini anlatmak istedim. Bir sonraki yazımda sizlere bu editörü nasıl kullanacağınız hakkında bilgiler vereceğim.

Yorumlarınızı Bekliyorum...