Online Photoshop Express Editor

Bu yazı ile adobe photoshop ile online resim düzenleme adlı yazı dizisine son vereceğim. Fakat bu yazı da başlığı değiştirmek istedim çünkü bu yazıda tamamen adobe photoshop express editor platformunu tanıtacağım. Bundan önceki ilk iki yazımı aşağıdaki linkler aracılığıyla inceleye bilirsiniz.
Online Photoshop Yazısı 1
Online Photoshop Yazısı 2
Bu platform adobe firması tarafından mobil sistemler için tasalanmış olsada bilgisayarlarda da gerçekten kaliteli ve hoş çalışmalar yapmamız için mükemmel bir site. Zaten sizlere de bu yazı da onu ispatlamaya çalışacağım.

Artık photoshop express’i ayrıntısıyla incelemenin tam zamanı online photoshop 2 yazısında editöre nasıl ulaşacağınızı göstermiştim. Eğer üyelik girişinizi yapmış iseniz direk bu adresten editöre ulaşabilirsiniz. http://www.photoshop.com/tools/expresseditor buradan Get Started butonuna tıklamanız yeterli. Resmi seçtikten sonra express editor açılacaktır. Yalnız biraz beklemelisiniz. İşte photoshop express editor ekranı karşınızda.

photoshop express editor 2 1 1 1

Adobe Photoshop express Editor 2 ana tasarım bölümünden oluşmaktadır. Bunlar yukarıdaki resimden gördüğünüz gibi Edit ve Decorete kısımlarıdır.
Edit bölümünde resim ve fotoğraflarınızı dijital ortamda düzenleyebilirsiniz.
Decorete alanında ise resim ve fotoğraflarınıza yazı yazmak, çerçeve eklemek gibi dekoratif özellikler katabilirsiniz.
Şimdi sıra geldi bu iki kısmı içerisindeki uygulamalarla birlikte tanıtmaya.
Edit Kısmından başlayalım. Edit bölümü basic, adjustments ve effects kısımlarından oluşmaktadır. İçerik olarak baktığınızda photoshop bilgisi olması gerektiğini düşündürse de express editorü kullanmak gerçekten de çocuk oyuncağı çünkü bize atabileceğimiz her adımı gösteriyor.
Edit kısmında yer alan araçları biraz tanıtalım.
 
Basic Kısmında Yer Alan Araçlar
Basic kısmında temel araçlar bulunmaktadır. Eğer biraz photoshop bilginiz var ise bu araçlar sizlere hiçte yabancı gelmeyecektir. Crop&Rotate ile resimlerinizi kırpa bilir ve döndürerek yeni görünümler kazandıra bilirsiniz. Resize ile yeniden boyutlandırma yapabilirsiniz. Diğer araçları da sizler deneyerek rahatlıkla resimlerinizi düzenleyebilirsiniz. burada temel olarak kırpma, döndürme, boyutlandırma, fotoğraflarda kırmızı nokta giderme, fotoğrafın renk ve görüntü ayarlarını yapabilirsiniz.
Adjustments Kısmında Yer Alan Araçlar
Bu kısımda ise resimlerimize bazı özel ayarlamalar yapabiliriz. Yani ince ayar kısmıdır. Size tavsiyem buradaki her araçı tek tek deneyim resminize en güzel görünümü vermeyi sağlamanız. Buradaki araçların hepsini ayrıntılı şekilde anlatmak gerçekten çok güç burada birazda sizin görsel zevkinize kalıyor. Kısmen burada yapabileceğiniz işlemleri kısaca şöyle sıralayalım. Beyazlık ayarı, parlaklık ayarı, canlı gösterme, renk açma, renk koyulaştırma gibi hassas işler yapabilirsiniz.
Effects Kısmında Yer Alan Araçlar
Effect kısmında resimlerinize bazı görüntü değişikliği yapmanız mümkün yani görüntüde bir takım etki oluşturmak mümkün. Yani resimlerinizi sıradan çekim görüntüsünden çıkartarak kristal etki, piksel etki, koyuluk-matlık ayarları yapmanız mümkün ayrıca resimlerinize distort aracı ile geometrisinde değişiklikler yapabilirsiniz. Bu araçları da kendiniz inceleyin içinde gerçekten de resimlerinizi mükemmel yapacak araçlar mümkün.
Artık edit kısımdaki araçları bitirdiğimize göre sıra decorate kısmındaki araçlara geldi. Yalnız açılışta etkin kısım edit olduğu için editorün sol üstünde edit bağlantısının hemen sağında bulunan decorate  bağlantısına tıklamalısınız. Artık resimlerinizi bu alandan dekore edebilirsiniz. Burada bizi bekleyen eklentiler ise sırası ile şunlar;
Text ile fotoğraflarınıza yazı ekleyebilirsiniz.
Bubbles ile fotoğraflarınıza konuşma bulutları ekleyerek daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.
Stickies ile not kağıtları eklemek mümkün.
Party, Animals, Costumes, Sports, Miscellaneous ve Expressions araçları ile resim ve fotroğraflarınıza uygun eklentileri ekleyerek resim ve fotoğraflarınızı renklendirebilirsiniz.
Frames ile resimlerinize çerçeve ekleyebilirsiniz.
Adobe Photoshop Express Editor ile neler yapabileceğinizi göstermek amacıyla sizlere en üsteki resimde görünen arabalı resme yaptığım düzenlemeleri göstereceğim. Gerçekten de fotoğraflarınızı düzenlemek için daha güzel bir platform bulmanız zor gibi görünüyor. Photoshop express editor ile keyifli ve eğlenceli tasarımlar diliyorum. Eğer siz de benim gibi express editoru kullanmayı seçerseniz beni arkadaş olarak eklemenizi umuyorum. İşte photoshop.com adresindeki profilim http://www.sadikbz.photoshop.com/ .
Artık tasarladığım resmi gösterme zamanı umarım beğenirsiniz. Yazıda  veya photoshop express editor de anlamadığınız yerleri yorum sayfasında sorabilirsiniz. İşte resim.

Yorumlarınızı Bekliyorum...