Yublu.com Kısa Mesaj Göndermenin Ücretsiz Hali

Hayatımıza doksanların ortasında girmişti cep telefonları. Babam ilk telefonunu aldığında annemin şimdi ne gerek vardı bu alete diyerek kızdığını hatırlıyorum. Bu süreç o kadar çabuk ilerledi ki artık takip etmekte bile zorluk çekiyoruz. Artık neredeyse telefon bayilerinden bir telefon satın alıp eve gelene kadar bir üst modeli çıkacak. Telsiz gibi telefonlardan daha kibar antenli telefonlara, antenli telefonlardan antensiz telefonlara derken gelişti de gelişti artık bu makinelere telefon demek bile ayıp çünkü şuan akıllı bilgisayar yada akıllı telefon adıyla satılıyor. Tabi bu teknoloji bu kadar ilerlerken bilişim sektörü daha da hızlı bir şekilde ilerledi. Teknoloji bu kadar ilerlerken tabi ki artık ücretsiz arama ve sms servisleri oluşması lazımdı ve oluştuda. Bunlardan birisi ise yublu.com

Yublu Nedir?

Yublu ücretsiz bir sms gönderme servisidir. Yublu ile tanımlı bir çok operatöre bağlı cep telefonlara mesaj atabilirsiniz. Yublu.com servisinin en güzel yanı ise üyelik şartı olmadan kolay yoldan istediğiniz kişinin sadece numarasını girerek sms gönderebilirsiniz.
Tabi dolandırıcılığın arttığı günümüzde ise insanlar bu sistemin nasıl ücretsiz olduğunu sormaktalar. Bu servisin ücretsiz olma sebebi ise yublu.com sitesini renklendiren çeşitli reklamların yer alması. Ana sayfasında sürekli değişen reklamlar yer almaktadır. Mesela ben en son girdiğimde aşağıdaki reklam bulunmaktaydı.

kosifler1

Yublu.com dan mesaj yollamak o kadar basit ki 1-2 dakika içerisinde kolayca mesaj gönderebileceksiniz. Aşağıdaki resmi inceleyerek devam edelim.

yublu

 

Sitenin hemen sağında bu şekilde mesaj yollama kısmını göreceksiniz. Tek yapmamız gereken burada istenilen bilgileri girmek ve gönder butonuna tıklamak.

İlk kısma kendi bilgilerimizi giriyoruz çünkü mesajı yolladığımız kişiye mesajı kimin yolladığını buradaki bilgilerle belirtiyor.
İkinci kısma ise mesajın gitmesini istediğimiz kişinin numarasını yazıyoruz.

Son olarak ise, maksimum 100 kelimeden oluşan mesajımızı yazıyoruz.
Kullanım koşullarını kabul edin. Bir kereye mahsus Bu şartları incelemenizi tavsiye ediyorum.
Gönder butonuna tıkladıktan sonra dolan bir ekran gelecektir.
İşleminiz bittiğinde ise karşınıza aşağıdaki gibi mesajınızın ulaştırıldığını bildiren bir uyarı mesajı gelecektir.

yublu2 1 1

Şunu da belirtmeliyim ki sistem şuan beta olarak yayında olduğu için zaman zaman bazı aksaklıklar yaşanabilmektedir.

yublu.com hakkında ayrıntılı bilgileri sosyal medya adreslerini takip ederek edinebilirsiniz.

Yorumlar (3)

  1. GRaFiT Şubat 12, 2012
  2. Bozkurt Görmez Şubat 15, 2012
    • GRaFiT Şubat 16, 2012

Yorumlarınızı Bekliyorum...