Resimlerdeki İstenmeyen Alanları Yok Etme

Bu dersimizde Clone Stamp Tool (Klonlama Damga aracı)’ u öğreniceğiz.Bu araç resmin belirli bir alanındaki pikselleri, aynı resmin başka bir alanındaki piksellerle değiştirmek için kullanır. Bu aracla resminizdeki istenmeyen alan veya nesneyi yok edebilirsiniz.
Sadece resminizdeki istenmeyen nesneleri silmekle de kalmaz, ayrıca hasar görmüş orijinal fotoğraflardaki eksik alanları da doldurabilirsiniz.

dfgh

İlk olarak işlem yapacağımız resmi bilgisayarınıza indirin ve photoshop programını çalıştırın.
Biz bu resimde bisikleti ve adamı Clone Stamp Tool yardımıyla yok edeceğiz.
Örnek için Clone Stamp Toolumuzu (stam) seçelim.
Daha sonra araç seçenekleri çubuğunda Fırça açılır menüsünü açın ve yumuşak kenarlı büyük boy bir fırça seçin. Ardından araç seçenekleri çubuğunda Hizalı seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

photoshop

Araç seçeneklerindeki ayarları bitirdikten sonra Bisikleti yok etmek için Clone Stamp Toolun imlecini bisikletin üstünde mavi alanda bir yere getirin. Ardından Alt tuşunu basılı tutarak imlecin ince bir artı işareti biçiminde görünmesini sağlayın ve tıklayarak resimdeki bisiklet  kısmına gökyüzünü klonlayarak yok etmeye başlayın.
Aynı adımları izleyerek adamı da yok edin.
İşlem bitti.

Clone Stamp Toolu resmimizde eksik veya bozuk alanları da bu mantıkla düzelte bilir veya ekleyebiliriz.Fakat bu işlemle ilgili örneği başka bir zamana bırakıyorum zaten eğer siz mantığını anlamışsanız bu araçı düzeltmelerde de kullanabilirsiniz.

clone

Yorumlarınızı Bekliyorum...