Mercedes-Benz B Serisi

Mercedes-Benz’in B Serisi gerçektende gözleri kamaştıracak cinsten.Mercedesin  kalitesini tartışmaya gerek yok zaten. Sadece arabayı tanıyalım.

Motorlar

Hangi B-Serisi modeli kullanırsanız kullanın, çevrenin korunmasına son derece değerli bir katkı sağlıyor olacaksınız. Örneğin B160 BlueEFFICIENCY ve B 180 BlueEFFICIENCY modellerinde ECO çalıştırma/durdurma işlevi trafik ışıklarında veya trafik sıkışıklıklarında yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Dizel motorlarda bulunan common-rail teknolojisi hem yüksek tork hem de düşük yakıt tüketimini garanti etmektedir. Common-rail, yakıtı motor devir hızı boyunca sürekli olarak yüksek basınçta tutmakta ve yakıtı iyi bir şekilde atomize edilmiş, hassas olarak ölçülen miktarlarda yanma odalarına püskürtmektedir. Sonuç olarak yakıt tüketiminde düşüş ve kirletici emisyon değerlerinde azalma sağlanmaktadır.

Oturma Konforu

320045 314103448600044 126678990675825 1361356 1991101510 n 1

B-Serisi’nin konforlu koltukları orient beji, siyah veya alpaka grisi “Groningen” kumaşı seçeneklerinde döşenmiştir.

Döşeme kombinasyonu ARTICO suni deri /””Bastogne”” kumaşı, isteğe bağlı olarak alınabilmektedir ve aynı zamanda spor pakete de dahildir. Veya hepsini bir kenara bırakıp B-Serinizi zarif gerçek deriden döşemeyi tercih edebilirsiniz, seçim sizin.

Sürücü koltuğu yükseklik ayarı sayesinde ideal koltuk pozisyonunuzu bulabilirsiniz. Yükseklik ayarlı ön yolcu koltuğu ve diğer ekstralar lüks koltuk paketinde bulunmaktadır.

Eğer optimum yanal destek sağlayan isteğe bağlı spor koltukları seçerseniz, kendine özgü dinamizm hissini yaşayabilirsiniz. ARTICO suni deri/””Zandvoort”” kumaşı kombinasyonunda döşenmektedir.

ESP®, BAS ve STEER CONTROL

B-Serisi, sizi riskli yol koşullarında da desteklemektedir.

Aktif güvenlik sistemi, Elektronik Stabilite Programı (ESP®), STEER CONTROL direksiyon yardımcı sistemi ve Fren Yardımcısını (BAS) kapsamaktadır. Bu sistemler ktirik durumlarda olası bir kazayı önlemek için sizin yanınızda olacaktır.

Eğer otomobiliniz, önden veya arkadan kopma tehlikesi ile karşı karşıya ise, ESP®, seçici olarak tekerlekleri birbirinden bağımsız frenler ve eğer gerekiyorsa her tekerleğe iletilen motor gücünü ayarlar. Stabiliteyi geliştirmek için, otomobilde ayrıca STEER CONTROL bulunmaktadır. ESP® aktif hale getirildiğinde, direksiyon simidinde algılanabilen bir darbe, sürücünün doğru yönde karşı şekilde direksiyon çevirmesine yardım eder.

BAS fren asistanı anı frenleme durumlarında tehlikeyi algılar ve maksimum fren gücünü sizin için hazırlar. Böylece siz frenlere yeteri kadar güçlü basamasanız bile maximum frenleme kuvvetini uygular ve otomobili daha çabuk şekilde durdurur.

Uyarlamalı fren lambaları, bir başka yardımcı özelliktir. Acil bir frenlemede arkadaki otomobilleri uyarır. Eğer sürücü 50 km/h’ten daha yüksek hızda keskin bir şekilde frenlerse veya acil durum frenlemesi yaparsa, konvansiyonel fren lambalarının aksine, lambalar oldukça kısa aralıklarla uyarıcı bir şekide yanıp sönerler. Böylece arkadaki araçlar, sizin frenlemenizi daha erken fark eder ve daha erken fren yapabilirler.

Eğer durma, 70 km/h ‘ten daha fazla bir hızda gerçekleşirse, otomobil durduğunda da tehlike uyarı lambaları yanar.

Bi-xenon farlar

Güneş battı diye karanlıkta kalmanız gerekmez. Opsiyonel donanım olarak sunulan bi-xenon farlar, klasik halojen versiyonundan önemli ölçüde daha parlak bir aydınlatma sağlar.

Bi-xenon paketi, Aktif Işık Sistemini kapsar. Bi-xenon farlar, sizin direksiyon hareketlerinizi izler. Ve farları viraj yaptığınız yöne doğru otomatik olarak döndürür. Dönüşlerde önemli ölçüde artırılmış aydınlatma sağlayarak virajın gidiş yolu ve herhangi bir engelin önceden görülmesini sağlar.

Ek olarak, yol yüzeyi aydınlatması, ana farlara entegre edilen viraj alma ışıkları sayesinde iyileştirilmiştir, örneğin dönerken veya viraj alırken, dar virajları aşarken veya park ederken.

Bunun ötesinde, otomatik far aralık kontrolü ve far temizleme sistemi, her zaman çarpıcı görüş sağlar.

Dış tasarım

Eğik açılı kaputtan, tavan direğine; sportif ve kaslı bir şekilde arkaya uzanan hatlardan, şekillendirilmiş kanatlara kadar B-Serisi sportif çizgilerini öne çıkarıyor.

Dinamik tasarımı, sürüş konforu, fonksiyonelliği ve kompakt boyutları sayesinde B-Serisi, rakiplerinin oldukça önündedir

İç tasarım

mercedes b serisi

Sportiflik, şık tasarım ve yüksek kalitede malzemeler, B-Serisi’nin iç mekan tasarımının da esin kaynağıdır.

Krom halkalı yuvarlak göstergeler, dikkat çekici özenli detaylar ve çapraz olarak duman gümüşü rengi alüminyum süs parçaları B-Serisi’nin kişiliğini yansıtır.

Geniş renk ve döşeme seçimi ile B-Serinizi daha da kişiselleştirebilirsiniz.

Ferahlık

Arka koltuklar doluyken bile, bagaj bölmesinde geniş bir yer bulunmaktadır: 89,8 santimetre derinlik ve 544 litre kapasitesi ile, orta ölçüde bir çocuk arabasına bile yer bulunur. Veya en azından altı büyük kasa içeceğe…

B-Serisi, 2245 litreye kadar toplam yük kapasitesi sağlamaktadır (opsiyonel donanım EASY-VARIO sistemi ile). Arkada yolcular için bacak bölmesi alışılmadık şekilde geniştir.

Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız… mercedes-benz

Resimleri Tam Ekranda Görmek İçin Tıklayınız…

mercedes b serisi

Yorumlarınızı Bekliyorum...