Adobe Photoshop ile Online Resim Düzenleme-2

Bundan önceki yazımda Adobe firmasının bize sunduğu online resim ve fotoğraf düzenleme sitesi olan http://www.photoshop.com dan bahsetmiş ve resimli olarak nasıl üye olabileceğinizi göstermiştim. Bu yazım da ise http://www.photoshop.com u kullanarak nasıl resimleri ve fotoğrafları düzenleyeceğiniz i göstereceğim. Eğer bu yazıyı ilk defa okuyorsanız size tavsiyem bundan önceki yazımı da okumanız.

Resim düzenleme işlemine başlayabilmemiz için üye olmamız gerektiğini önceki yazıda söylemiştim ve nasıl üye olacağınızı resimlerle göstermiştim. Şimdi sitede yer alan Sign In kısmına tıklayarak giriş yapalım. Ardından fotoğraflarımızı düzenlemeyi göstereceğim.

Sign In kısmında üyelik e-postanızı ve şifrenizi doğru girdiyseniz profil sayfanızı zaten görüyorsunuzdur. Sağ tarafta ise aşağıda gördüğünüz resimdeki düzenleme panellerini göreceksiniz.

adobephotoshop 3 1 1 1
Bu panellerden kısaca bahsedelim.
Upload photos and video ile düzenlemek istediğiniz resim,fotoğraf veya videolarınızı kullandığınız cihazdan http://www.photoshop.com sitesine yükleyebilirsiniz. 2GB kapasiteye kadar dilediğiniz kadar yükleme yapabilirsiniz.
Organize my library ile düzenleme işlemine başlayabilirsiniz.
Edit an image ile online photoshop ile fotoğraf düzenleme işlemini kolayca yapın. Kolay diyorum çünkü gerçekten de bu platform herkesin kolayca resim düzenleyeceği şekilde hazırlanmış.
Customize my gallery ise bu platformu farklı kılan bir diğer yanı. Customize my gallery ile yüklediğiniz resimleri internette diğer insanlara tanıtabilirsiniz. Sevdiklerinize size ait albümünüzü gösterebilirsiniz. Bana ait olan albümümü gezerek fikir elde edebilirsiniz. İşte albümüm http://www.photoshop.com/users/sadikbz
Edit my profile ile de kendinize ait olan profilinizi düzenleyerek albümünüzü gezen insanların sizleri daha iyi tanımasına yardımcı olabilirsiniz. Burada sağ üst köşeden profilinize doldurabilirsiniz.
Şimdi ise bir resim yükleyelim ve bunun üzerinde düzenlemeler yapalım. upload photos and video bağlantısına tıklayın. Ardından ise gelen sayfada choose files bağlantısına tıklayın. Resminizi seçtikten sonra ise Upload to a new album seçeneğiyle yeni bir albüm oluşturabilir veya altındaki seçeneği seçerek de eski albümünüze ekleyebilirsiniz. Eğer daha önce albüm oluşturmadı iseniz 2. seçenek sizde gözükmeyecektir.

adobephotoshop 31 2 1 2

eğer birden fazla resim yükleyecek iseniz sağ alt köşedeki choose files seçeneğine tıklayın. Eğer işleminiz bitti ise upload diyerek fotoğraf yüklemeyi bitirebilirsiniz. Resim yüklenene kadar biraz beklemelisiniz.
Artık resim üzerinde çalışmaya başlayabilirsiniz. Düzenleme işlemine başlayabilmek için iki yöntem var. Bunun en basit yöntemi Edit an image. Sağ taraftan edit an image seçeneğine tıkladıktan sonra select photo seçeneğiyle photoshop fotoğraf düzenleme editörüne girebiliriz. Diğer seçenek ise, organize my library kısmından düzenlemek istediğiniz fotoğrafı bulup çift tıkladıktan sonra Edit seçeneğine tıklamanız gerekir.

adobephotoshop 32 2 2

Edit düğmesine tıkladıktan sonra artık fotoğrafınıza istediğiniz gibi şekil verme zamanı gelmiş demektir. Karşınıza photoshop’a benzer bir ekran gelecek bu platformu kullanmak photoshop sürümlerini kullanmaktan gerçekten de daha kolay. Biraz kurcalayarak resimlerinizi istediğiniz şekillere online olarak getirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey biraz kurcalamak ve bu işten zevk almak. Sizlere şimdilik karşınıza gelecek olan platforma ait bir resim göstermek istiyorum.

adobephotoshop 33 2 2

Bundan sonraki yazıda ise Photoshop sitesinin online resim düzenleme platformu olan Adobe Photoshop Express Edıtor hakkında bilgi vermek olacak umarım bu yazı işinize yaramıştır. Anlamadığınız veya takıldığınız yerleri bana danışabilirsiniz. Sizlere zevkle yardımcı olacağımdan şüpheniz olmasın.

Yorumlarınızı Bekliyorum...